Facility Calendar



Back Next
2
OHS Baseball Workouts
6:00 AM-7:30 AM
Okemos High School - Gym - Rubber North Court
OHS Baseball Workouts
6:00 AM-7:30 AM
Okemos High School - Gym - Rubber South Court
OHS Girls Basketball Practice
6:00 AM-7:30 AM
Okemos High School - Gym - Wood
Kinawa aftercare
2:30 PM-6:00 PM
Kinawa School - 400 -
OHS Orchestra Rehearsal
2:30 PM-6:00 PM
Okemos High School - Orchestra Room
CMS Afterschool Learning Lab
2:40 PM-4:00 PM
Chippewa Middle School - Cafeteria
OHS Dungeons & Dragons Club
2:40 PM-4:30 PM
Okemos High School - A201
OHS Dungeons & Dragons Club
2:40 PM-4:30 PM
Okemos High School - A204
OHS Dungeons & Dragons Club
2:40 PM-4:30 PM
Okemos High School - A208
OHS Detention
2:40 PM-3:50 PM
Okemos High School - D241
CMS Girls Basketball Practices
2:45 PM-5:15 PM
Chippewa Middle School - Auxillary Gym
CMS Girls Basketball Practices
2:45 PM-5:15 PM
Chippewa Middle School - Gym/Main North
CMS Girls Basketball Practices
2:45 PM-5:15 PM
Chippewa Middle School - Gym/Main South
OHS Band Practice
2:45 PM-5:00 PM
Okemos High School - Band Room
OHS Debate Club Meetings
2:45 PM-5:30 PM
Okemos High School - IMC Prof Library -Conf Room
Bennett Woods After Care
3:00 PM-6:00 PM
Bennett Woods Elementary - Cafeteria
Bennett Woods After Care
3:00 PM-5:30 PM
Bennett Woods Elementary - Main Gym
Central Aftercare
3:00 PM-5:30 PM
Central Montessori School - Gym
Central Aftercare
3:00 PM-6:00 PM
Central Montessori School - Upper Gym
Suzuki Lessons
3:00 PM-7:30 PM
Chippewa Middle School - F102/Choir Room
Suzuki Lessons
3:00 PM-7:30 PM
Chippewa Middle School - F103/Orchestra Room
Suzuki Lessons
3:00 PM-7:30 PM
Chippewa Middle School - F104/Music Room
CMS Co-ed Wrestling practice
3:00 PM-5:00 PM
Chippewa Middle School - Gym/Multipurpose
Cornell Aftercare
3:00 PM-6:00 PM
Cornell Elementary - Cafeteria
Hiawatha Aftercare
3:00 PM-6:00 PM
Hiawatha Elementary - Cafeteria
OHS Winter Play Rehearsals
3:00 PM-6:00 PM
Okemos High School - Auditorium
OHS Winter Play Rehearsals
3:00 PM-6:00 PM
Okemos High School - Green Room
OHS Boys Basketball Practice
3:00 PM-5:00 PM
Okemos High School - Gym - Rubber North Court
OHS Boys Basketball Practice
3:00 PM-5:00 PM
Okemos High School - Gym - Rubber South Court
OHS Boys Basketball Practice
3:00 PM-5:00 PM
Okemos High School - Gym - Wood
Varsity Swim and Dive Team Practice
3:00 PM-5:00 PM
Okemos High School - Pool/Locker Rooms
Athletics
3:00 PM-9:00 PM
Okemos High School - Wrestling Room
Kinawa aftercare
3:30 PM-4:30 PM
Kinawa School - 402 - Home Ec Room
After School Learning Program
3:35 PM-4:45 PM
Kinawa School - Kiva
After School Learning Program
3:35 PM-4:45 PM
Kinawa School - Library
KMS Watercolor Painting Club
3:45 PM-5:15 PM
Kinawa School - 403 - Art Room
Community Ed Chess - Cornell
4:00 PM-5:15 PM
Cornell Elementary - Art Room
Table Tennis Group
4:30 PM-6:30 PM
Chippewa Middle School - Senior Center
OHS Softball Open Gym
4:30 PM-6:00 PM
Kinawa School - Upper Gym
Comm Ed Rec 3/4 Boys Basketball Team 7
5:00 PM-6:00 PM
Chippewa Middle School - Gym/Multipurpose
Comm Ed Rec 1/2 Boys Basketball Team10-Rinner
5:00 PM-5:45 PM
Edgewood Elementary - Gym
OHS Girls Basketball Practice
5:00 PM-8:00 PM
Okemos High School - Gym - Wood
MMA Swim Practice
5:00 PM-8:00 PM
Okemos High School - Pool/Locker Rooms
Community Ed Advanced Chess-Kinawa
5:15 PM-7:15 PM
Kinawa School - Library
Red Cedar 4th Boys Comp Basketball-Wittenborn
5:30 PM-7:00 PM
Bennett Woods Elementary - Main Gym
Red Cedar 3rd Boys Competitive Basketball-Cook
5:30 PM-7:00 PM
Central Montessori School - Gym
Red Cedar 7th Grade Boys Basketball- Kosier
5:30 PM-7:00 PM
Chippewa Middle School - Gym/Main South
Red Cedar 4th Boys Competitive Basketball-Smith
5:30 PM-7:00 PM
Hiawatha Elementary - Gym
OHS Robotic Club
5:30 PM-8:00 PM
Okemos High School - D135
OHS Robotic Club
5:30 PM-8:00 PM
Okemos High School - D136
OHS Robotic Club
5:30 PM-8:00 PM
Okemos High School - D137
Comm Ed Rec 1/2 Girls Basketball Team 6-Jones
5:45 PM-6:15 PM
Edgewood Elementary - Gym
Archery Team 2023 Winter/Spring Season
5:45 PM-8:15 PM
Kinawa School - Gym North
Archery Team 2023 Winter/Spring Season
5:45 PM-8:15 PM
Kinawa School - Gym South
Red Cedar Boys 8th Grade Basketball- Sapotichne
6:00 PM-7:30 PM
Chippewa Middle School - Auxillary Gym
Red Cedar 6th Girls Competitive Basketball-Hawks
6:00 PM-7:30 PM
Chippewa Middle School - Gym/Main North
Red Cedar 6th Girls Competitive Basketball- Bhatt
6:00 PM-7:30 PM
Chippewa Middle School - Gym/Multipurpose
Comm Ed 3/4 Boys Basketball Team 4-Sasy
6:00 PM-7:00 PM
Cornell Elementary - Gym
Okemos Baseball Club Practice
6:00 PM-9:30 PM
Kinawa School - Upper Gym
Comm Ed Rec 1/2 Boyss Basketball Team 5-Carroll
6:30 PM-7:15 PM
Edgewood Elementary - Gym
OHS MMC Rehearsals
6:30 PM-9:30 PM
Okemos High School - Orchestra Room
Red Cedar 5th Girls Comp Basketball -Melde
7:00 PM-8:30 PM
Bennett Woods Elementary - Main Gym
Red Cedar 5th Boys Competitive Basketball-Bograkos
7:00 PM-8:30 PM
Central Montessori School - Gym
Comm Ed Rec 3/4 Boys Basketball Team 1-Fahy
7:00 PM-8:00 PM
Cornell Elementary - Gym
Red Cedar 3rd Competitive Basketball-Hill
7:00 PM-8:30 PM
Hiawatha Elementary - Gym
Comm Ed Rec 1/2 Boys Basketball Team 6-McClellan
7:15 PM-8:00 PM
Edgewood Elementary - Gym
Red Cedar Boys 8th Grade Basketball-Adams
7:30 PM-9:00 PM
Chippewa Middle School - Auxillary Gym
Red Cedar 8th Grade Boys Basketball- Cooper
7:30 PM-9:00 PM
Chippewa Middle School - Gym/Multipurpose
Mens Basketball
9:00 PM-10:30 PM
Chippewa Middle School - Gym/Main North
Mens Basketball
9:00 PM-10:30 PM
Chippewa Middle School - Gym/Main South